portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Południe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Rada Osiedla Ujeścisko Łostowice » Forum » Gospodarka odpadami - wywóz śmieci.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Gospodarka odpadami - wywóz śmieci.

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 128, 129, 130    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bodzio_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 7:16
Posty: 96
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 0:16    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

joorgen napisał:
Ale poczekaj, jaka pamięć, co ci tu się nie klei konkretnie, jakie obietnice?

Śmieci w rowach przy ulicach (czy w lasach) - na terenie należącym do gminy - ma obowiązek sprzątać gmina.


No to chyba słabo się wywiązuje ze swojego obowiązku, choć zdaje się pieniądze za to bierze. Zdaje się, że komuś się znudziło czekanie na gminę. Na klatce u mnie pojawiła się następująca kartka.



czysty.jpg

czysty.jpg


joorgen 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Czw Maj 08, 2008 17:34
Posty: 2542
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 11:05    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

zasadnicze pytanie: o jaki teren chodzi?

czy teren gminy, czy np. teren spółdzielni, albo wspólnot?

swoją drogą nie widzę nic złego w podobnych akcjach. zawsze mnie denerwował syf na okolicznych łąkach i to że przecież nikt nam go tu specjalnie nie robi - to my sami wyrzucamy podczas spacerów te wszystkie papiery, puszki, butelki. a skoro tak, to czemu by dla odmiany tego wspólnie nie posprzątać?
dwaportery 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 08, 2006 22:42
Posty: 855
Skąd: 5 hills bergiela

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 15:07    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

nie wiem jak Ty, ja nie wyrzucam

poza tym nie ma znaczenia czyj jest teren - gmina odpowiada za całość, a "innych" może nękać mandatami za syf na ich terenie, od tego m.in. jest straż miejska

_________________
jeśli kogoś obraża strona www.satan.pl to proszę o wskazanie konkretnych obraźliwych treści na tej stronie a nie płakanie administratorowi w rękaw
Bodzio_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 7:16
Posty: 96
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 15:43    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

joorgen napisał:
zasadnicze pytanie: o jaki teren chodzi?

czy teren gminy, czy np. teren spółdzielni, albo wspólnot?

swoją drogą nie widzę nic złego w podobnych akcjach. zawsze mnie denerwował syf na okolicznych łąkach i to że przecież nikt nam go tu specjalnie nie robi - to my sami wyrzucamy podczas spacerów te wszystkie papiery, puszki, butelki. a skoro tak, to czemu by dla odmiany tego wspólnie nie posprzątać?


Zagajniki, łąki, stawy, zebranie przy zbiorniku, chyba nietrudno się domyślić o jaki teren chodzi (duży zbiornik przy Świętokrzyskiej). Z mapy wynika ze to w większości teren miasta.
Ja tez nie mam nic przeciwko takim akcji, ale skoro sprzątanie jest obowiązkiem gminy, to nie powinno być tam nic do sprzątania. Bo skoro za to płacimy, to teren powinien być sprzatnięty.
joorgen 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Czw Maj 08, 2008 17:34
Posty: 2542
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 16:03    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

polecam lekturę. zwłaszcza pointę Smile

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czytelniczka-Wezmy-sprawe-smieci-we-wlasne-rece-n89372.html

dwaportery - ja też nie wyrzucam, ale jednak ktoś ten syf robi. ktoś tutejszy, bo nie sądzę, żeby specjalnie przyjeżdżał z innej dzielnicy wywalić swój papier czy folię właśnie tu. więc póki takiego kogoś nie złapię za rękę mam dwie możliwości:

- posprzątać
- narzekać i czekać aż ZDiZ się domyśli i raczy przybyć na pola i łąki (dzwonić też nie będę, bo przecież sami muszą wiedzieć gdzie śmieci leżą)

PS. http://mapa.gdansk.gda.pl/MP/ - czy ktoś z was próbował kiedyś użyć tej aplikacji?
Bodzio_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 7:16
Posty: 96
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 21:37    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

joorgen napisał:


- posprzątać
- narzekać i czekać aż ZDiZ się domyśli i raczy przybyć na pola i łąki (dzwonić też nie będę, bo przecież sami muszą wiedzieć gdzie śmieci leżą)

PS. http://mapa.gdansk.gda.pl/MP/ - czy ktoś z was próbował kiedyś użyć tej aplikacji?


Czy swoje mieszkanie tez sprzątasz dopiero jak Ci sąsiad powie ze masz syf , czy jednak co jakiś przejdziesz się i zerkniesz tu i ówdzie?
Teren jest miasta, i miasto jest odpowiedzialne za sprzątanie go. Jako płacącego za to nie interesuje mnie czy któryś z urzędników przejdzie się co jakiś czas po dzielnicach, czy miasto zrobi to w inny sposób. Ja po swojej działce raz na jakiś czas bym się przeszedł sprawdzić czy wszystko w porządku.
Zresztą przeciez nie trzeba wysyłać nikogo specjalnie. Mało to służb miejskich krąży po Gdańsku? Nikt nie widzi śmieci?
Przecież w tym rejonie ostatnio służby podległe miastu spuszczały wodę ze zbiornika. Nikt nic nie widział?
joorgen 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Czw Maj 08, 2008 17:34
Posty: 2542
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:37    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

Bodzio_79 napisał:

Czy swoje mieszkanie tez sprzątasz dopiero jak Ci sąsiad powie ze masz syf, czy jednak co jakiś przejdziesz się i zerkniesz tu i ówdzie?


niechcący trafiasz w samo sedno. czy twoja okolica to dla ciebie twój dom (o który dbać powinna cała rodzina), czy traktujesz ją jak hotel (a siebie jak panisko, co tylko palcem pokaże)?

ktoś z twoich sąsiadów się bardziej poczuł gospodarzem, stąd ulotka i akcja (zauważ sformułowanie "NASZĄ okolicę"). i to cię chyba w oczy kole tak naprawdę. pytanie brzmi: przyłączysz się?

PS. "służby podległe miastu" to bardzo szerokie pojęcie. nawet zoo się na nie załapuje. od stawów są Melioracje Gdańskie, od śmieci - ZDiZ. trochę tak, jakbyś miał pretensje do malarza, że ci nie naprawił cieknącej rury, bo przecież malarz i hydraulik to "ekipa remontowa".
Bodzio_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 7:16
Posty: 96
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 10:04    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

joorgen napisał:
Bodzio_79 napisał:

Czy swoje mieszkanie tez sprzątasz dopiero jak Ci sąsiad powie ze masz syf, czy jednak co jakiś przejdziesz się i zerkniesz tu i ówdzie?


niechcący trafiasz w samo sedno. czy twoja okolica to dla ciebie twój dom (o który dbać powinna cała rodzina), czy traktujesz ją jak hotel (a siebie jak panisko, co tylko palcem pokaże)?


W mojej okolicy bywam rzadko, zwłaszcza w okresie zimowym. Na moim osiedlu codziennie.
Płacę za sprzątanie okolicy (miastu) i za sprzątanie osiedla (jako wspólnota płacimy firmie sprzątającej). Jakoś na osiedlu mamy porządek, i nie musimy pokazywać palcem gdzie trzeba sprzątnąć, bo firma zna swoje obowiązki i się z nich wywiązuje. Po prostu gdyby tego nie robiła, to byśmy ją zmienili. Miasto wie, że działa z pozycji siły, i swoje obowiązki olewa. A pieniądze bierze.
Jeśli nie ma mnie na osiedlu dwa miesiące, i przez te dwa miesiące opłacam jego sprzątanie, to oczekuję że jak po tych dwóch miesiącach przyjadę, to na osiedlu będzie porządek.
Podobnie jak po dwóch miesiącach przerwy pójdę nad staw, to oczekuję że będzie tam porządek, a nie syf, bo przez dwa miesiące nie było komu posprzątać.
Cytat:

ktoś z twoich sąsiadów się bardziej poczuł gospodarzem, stąd ulotka i akcja (zauważ sformułowanie "NASZĄ okolicę"). i to cię chyba w oczy kole tak naprawdę. pytanie brzmi: przyłączysz się?

Nie, mam inne plany. A miasto się przyłączy, czy będzie się wyręczać mieszkańcami?

Cytat:

PS. "służby podległe miastu" to bardzo szerokie pojęcie. nawet zoo się na nie załapuje. od stawów są Melioracje Gdańskie, od śmieci - ZDiZ. trochę tak, jakbyś miał pretensje do malarza, że ci nie naprawił cieknącej rury, bo przecież malarz i hydraulik to "ekipa remontowa".


Nie miałbym pretensji do malarza, że nie naprawił cieknącej rury, podobnie jak nie mam pretensji do Straży miejskiej czy Melioracji że nie sprzątają śmieci. Nie od tego są. Ale oczekiwałbym od malarza, że o cieknącym kranie powie szefowi ekipy, a ten przyślę hydraulika. Tak jak oczekuję od pracowników ZOO, SM czy Melioracji że o zauważonych śmieciach poinformują ZDiZ.
joorgen 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Czw Maj 08, 2008 17:34
Posty: 2542
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:19    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

Bodzio_79 napisał:
Ale oczekiwałbym od malarza, że o cieknącym kranie powie szefowi ekipy, a ten przyślę hydraulika


Serio? Tak serio serio? Smile Smile Smile Mówisz o takim zwykłym malarzu? Czy o absolwencie ASP, który jak wiadomo ma szersze horyzonty? Smile Smile Smile

Ok. Wiem że twojej "eksperckiej opinii" raczej nie zmienię. Daremny trud. Ale powiedz: co ta firma robi ze śmieciami, jak już je zabierze z twojego osiedla? Może nie wiesz, ale to też jest ujęte w tzw. opłacie śmieciowej. Tak jak wiele innych rzeczy.

Ok, ZDiZ powinien porządkować również tereny łąk i nieużytków, ale jeśli wymagasz, by tereny te patrolował regularnie jakiś liczny oddział, najlepiej wsparty jeszcze strażą miejską (żeby wlepiać mandaty przyłapanym na śmieceniu) to sorry, ale PŁACISZ ZA MAŁO. Tak. Przyjmij to łaskawie do wiadomości.

Poza tym ŻADNA opłata NIE ZWALNIA cię od takiego zwykłego, ludzkiego dbania o czystość we własnym zakresie. Nie wywalania papierków czy innych kipów, sprzątania kup po psie, ale także UWAGA: zwracania uwagi śmiecącym, wskazywania miejsc zaśmieconych odpowiednim służbom, a także samodzielnego porządkowania jak się znajdzie jakiś papier czy butelki.

Dlaczego? Bo tak nakazuje PODSTAWOWA KULTURA jak się mieszka wśród ludzi. Albo się wspólnie dba i ma czysto (jak np. na zachodzie), albo się nie dba, ma focha do innych i siedzi w brudzie (honorowo!).

I tyle. Co zrobisz z tą wiedzą - to już twoja sprawa Smile

PS. Skoro w okolicy bywasz rzadko, to skąd wiesz kto tam sprząta lub nie sprząta i jak często? Smile
agent 
   

VIP


Dołączył: Śro Mar 08, 2006 18:15
Posty: 674
Skąd: Zakoniczyn - 5 wzgórz

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 13:25    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

Dobra joorgen. Jesteś z Urzędu to zawiadamiam Cię że na obszarze Gdańska są śmieci na łąkach i lasach i trzeba je posprzątać. Kasa została to możecie nawet drony (ostatnio są modne) kupić aby monitorować teren. Ekipa też się rozrasta to będzie komu się gapić na monitor.
A tu namiary bez drona:
http://mojaorunia.pl/index.php?option=com_orunia&Itemid=24&task=artykul&id=3808
Daj znać kiedy to będzie posprzątane? Aaaa czekaj, pewnie mieszkańcy sami posprzątają więc nic nie potrzeba robić. Ferdek Kiepski powinieneś się nazwać a nie joorgen.
10795634
Bodzio_79 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Sie 28, 2012 7:16
Posty: 96
Skąd: Zakoniczyn

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 13:31    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

joorgen napisał:
Bodzio_79 napisał:
Ale oczekiwałbym od malarza, że o cieknącym kranie powie szefowi ekipy, a ten przyślę hydraulika


Serio? Tak serio serio? Smile Smile Smile Mówisz o takim zwykłym malarzu? Czy o absolwencie ASP, który jak wiadomo ma szersze horyzonty? Smile Smile Smile


Tak.
Cytat:

Ok. Wiem że twojej "eksperckiej opinii" raczej nie zmienię. Daremny trud. Ale powiedz: co ta firma robi ze śmieciami, jak już je zabierze z twojego osiedla? Może nie wiesz, ale to też jest ujęte w tzw. opłacie śmieciowej. Tak jak wiele innych rzeczy.


Wiem o tym. Ale obowiązki które przyjęła na siebie gmina, czy też zostały jej przypisane, w zamian na podwyższoną opłatę, to nie jest menu, z którego może sobie wybierać, które zadania będzie, a których nie będzie realizowała. A jeśli tak, to ja chcę mieć możliwość wyboru, za które zadania będę płacił, a za które nie. Przecież sam uzasadniałeś tu na forum podwyższenie opłaty zwiększeniem obowiązków gminy.
Cytat:

Ok, ZDiZ powinien porządkować również tereny łąk i nieużytków, ale jeśli wymagasz, by tereny te patrolował regularnie jakiś liczny oddział, najlepiej wsparty jeszcze strażą miejską (żeby wlepiać mandaty przyłapanym na śmieceniu) to sorry, ale PŁACISZ ZA MAŁO. Tak. Przyjmij to łaskawie do wiadomości.

Nie wymagam tego, i nigdzie tego nie napisałem. Wystarczy zobowiązać pracowników służbo podległych miastu, którzy i tak chodzą w teren, do zgłaszania zauważonych śmietnisk.

Cytat:

Poza tym ŻADNA opłata NIE ZWALNIA cię od takiego zwykłego, ludzkiego dbania o czystość we własnym zakresie. Nie wywalania papierków czy innych kipów, sprzątania kup po psie, ale także UWAGA: zwracania uwagi śmiecącym, wskazywania miejsc zaśmieconych odpowiednim służbom, a także samodzielnego porządkowania jak się znajdzie jakiś papier czy butelki.


Dlaczego? Bo tak nakazuje PODSTAWOWA KULTURA jak się mieszka wśród ludzi. Albo się wspólnie dba i ma czysto (jak np. na zachodzie), albo się nie dba, ma focha do innych i siedzi w brudzie (honorowo!).


Zgoda, ale ode mnie sprzątania wymaga kultura, od ZDiZ prawo. Oburza Cię brak kultury u ludzi, a niewywiązywanie się przez ZDiZ z obowiązków już nie...
Cytat:

PS. Skoro w okolicy bywasz rzadko, to skąd wiesz kto tam sprząta lub nie sprząta i jak często? Smile


Z ulotki którą przytoczyłem i artykułu który podlinkowałeś.

A co do mapy którą podałeś, ja o niej nie wiedziałem, nie widzę też żeby miasto bądź ZDiZ się nią chwalili na swoich głównych stronach. Zgłosiłem zaśmiecony teren, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Ostatnio zmieniony przez Bodzio_79 dnia Fri Apr 10, 2015 23:57, liczba edycji: 1
joorgen 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Czw Maj 08, 2008 17:34
Posty: 2542
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 23:05    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

agent napisał:
Dobra joorgen. Jesteś z Urzędu to zawiadamiam Cię że na obszarze Gdańska są śmieci na łąkach i lasach i trzeba je posprzątać.


Dziękuję za zawiadomienie. Odpowiednie służby już zostały o tym poinformowane Smile Smile Smile

PS. A ty skąd jesteś? Bo bardzo bym chciał też ci wyznaczyć jakieś ważne zadanie Smile

Bodzio_79 napisał:

Wystarczy zobowiązać pracowników służbo podległych miastu, którzy i tak chodzą w teren, do zgłaszania zauważonych śmietnisk.


A skąd wiesz że nie są zobowiązane? Np. Straż Miejska nie tylko zgłasza, ale jako jedyna kara mandatami właścicieli zaśmieconych terenów prywatnych.

Bodzio_79 napisał:
Oburza Cię brak kultury u ludzi, a niewywiązywanie się przez ZDiZ z obowiązków już nie...


Oburza mnie raczej krótkowzroczność niektórych. Sorry.

Bodzio_79 napisał:
A co do mapy którą podałeś, ja o niej nie wiedziałem, nie widzę też żeby miasto bądź ZDiZ się nią chwalili na swoich głównych stronach. Zgłosiłem zaśmiecony teren, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Na głównej gdansk.pl jest link. Owszem - już nie na samej górze, bo mapa działa od długiego czasu i inne, nowsze rzeczy zepchnęły ją niżej. Ale bardzo długo był to element głównej, górnej belki. Media też o tym rozwiązaniu pisały, bo to rozwiązanie wyjątkowe w skali kraju. Tak że zdecydowanie był czas się z nią oswoić Smile

PS. Tak na marginesie - http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Mogliby-odpoczywac-ale-chca-posprzatac-Spoleczna-akcja-na-Obluzu-n89421.html

Czy mi się zdaje, czy tylko u nas sam pomysł własnoręcznego podniesienia papierka z łąki tak bulwersuje mieszkańców?
dwaportery 
   

VIP


Dołączył: Czw Cze 08, 2006 22:42
Posty: 855
Skąd: 5 hills bergiela

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 9:57    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

joorgen napisał:


Bodzio_79 napisał:

Wystarczy zobowiązać pracowników służbo podległych miastu, którzy i tak chodzą w teren, do zgłaszania zauważonych śmietnisk.


A skąd wiesz że nie są zobowiązane? Np. Straż Miejska nie tylko zgłasza, ale jako jedyna kara mandatami właścicieli zaśmieconych terenów prywatnych.


chyba karze

wydział propagandy jest pod większą kontrolą poprawności wypowiedzi Wink

_________________
jeśli kogoś obraża strona www.satan.pl to proszę o wskazanie konkretnych obraźliwych treści na tej stronie a nie płakanie administratorowi w rękaw
jarek222 
   

VIP


Wiek: 114
Dołączył: Pon Kwi 14, 2008 12:50
Posty: 1632
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 12:51    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

dwaportery napisał:
joorgen napisał:


Bodzio_79 napisał:

Wystarczy zobowiązać pracowników służbo podległych miastu, którzy i tak chodzą w teren, do zgłaszania zauważonych śmietnisk.


A skąd wiesz że nie są zobowiązane? Np. Straż Miejska nie tylko zgłasza, ale jako jedyna kara mandatami właścicieli zaśmieconych terenów prywatnych.


chyba karze

wydział propagandy jest pod większą kontrolą poprawności wypowiedzi Wink


Jak możesz zwracać uwagę artyście, poecie na błędy gramatyczne?
Jak forma się przyjmie i będzie często używana to może wejdzie do słownika Mr. Green
joorgen 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Czw Maj 08, 2008 17:34
Posty: 2542
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2015 19:37    Temat postu: Re: Wraca monopol PRSP?

o, argumenty merytoryczne się kończą? Smile Smile Smile

dwaportery - tobie to się jednak dziwię. przecież mocno walczyłeś o uporządkowanie Kozaczej Góry, narzekałeś że to okoliczni mieszkańcy tam chlew zrobili i nie poczuwają się do porządków. ale też zaangażowałeś się, czyli że ci zależało, nie czekałeś aż "ktoś coś", tylko sam działałeś. czym to się różni od powyższej akcji ze sprzątaniem?
Odpowiedz do tematu Strona 129 z 130 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 128, 129, 130    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama